Car sharing – auto na minuty

vw polo

Jeżeli nie jesteś świadomy usługi jaką jest carsharing to będzie to dla nas co najmniej dziwne. Prawdopodobnie widziałeś hulajnogi, rowery wynajmowane na określony czas za pomocą aplikacji. Tą samą usługę współdzielenia pojazdów świadczą wyspecjalizowane firmy, a różnicą jest tylko produkt. Możesz wybrać jeden z wielu modeli samochodu, w wielu miastach Polski i zamiast wynająć go na dobę, czy godziny skorzystać z transportu zmotoryzowanego opłacanego za każdą minutę.

Carsharing

To forma wypożyczenia, udostępnienia środka lokomocji, pojazdu za opłatą rozliczaną co do minuty. Osoba wynajmująca samochody nie musi płacić za całą dobę, tylko wnosi opłatę za czas w jakim realnie korzysta z pojazdu.

Ten model wypożyczalni właśnie ze względu na możliwy do wypożyczenia bardzo krótki czas doskonale sprawdza się w wielu przypadkach. Najpopularniejsze na świecie firmy to Autolib, City Car Club, Greenwheels, Satdmobil, Zipcar, czy CityBee. Powoli wypożyczalnie do tej pory znane z usług wynajmu na minimum dobę wprowadzają tego typu usługi u siebie.

Co więcej, sami producenci idą w tym kierunku i komercyjnie proponują udostępniać swoje samochody. Tak jest z Dailmerem z usługą car2go, BMW z DriveNow, czy VW z Quicar. Toyota także udostępnia jedno i dwuosobowe pojazdy w Tokyo i Grenoble i to już od 6 lat. Niedawno reklamy ich widoczne były gdy przeglądałem francuskie ogłoszenia motoryzacyjne.

Zalety Carsharingu

Ty jako wynajmujący nie musisz stawiać się po odbiór auta w godzinach kiedy jest ono otwarte. Rezerwujesz auto sam, tak jak sam je odbierasz i oddajesz. Samochód możesz wypożyczyć na minuty, godziny, ale także na dni.

Auta udostępnione w tej formie zaparkowane są często w dogodnych lokalizacjach, gdzie dotrzesz komunikacją miejską. Po wynajmie często nie ponosisz dodatkowych kosztów, płacisz za minuty i to wszystko. Oczywiście w cenie jest ubezpieczenie.

Rezerwujesz samochód prosto za pomocą aplikacji, a system doskonale wie kiedy dokonałeś wypożyczenia, wie gdzie pojazd został zostawiony. Co więcej, gdy korzystasz regularnie zna Twoje trasy, rodzaj auta jakie najchętniej pożyczasz, a ostatnio umożliwia nawet rezerwację za drobną opłatą. Tym sposobem możesz być pewien, że gdy wieczorem zarezerwujesz auto, będzie ono dla Ciebie rano dostęne.

Sprawdź dostępne ogłoszenia samochodów i oferty wynajmu na Samochody.pl

5/5 - (1 vote)